Almanya’nın Önde Gelen Üniversiteleri Bu Fuarda

04.03.2021 - Perşembe 20:00

İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı (İELEV) Okulları tarafından düzenlenen Almanya’da Yükseköğrenim Fuarı (AYÖF), bu yıl üçüncü kez konuklarını ağırlamaya hazırlanıyor. 20 Mart Cumartesi günü online olarak gerçekleşecek etkinlikte Almanya yükseköğrenimine dair uzman isimler ve Almanya’nın önde gelen üniversiteleri yer alacak.

Mesleki ve akademik kariyerlerine Almanya’da ve Almanca konuşulan ülkelerde devam etmek isteyen gençler ve ailelerine rehberlik etmek amacıyla İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı (İELEV) Okulları tarafından düzenlenen Almanya’da Yükseköğrenim Fuarı (AYÖF), 20 Mart Cumartesi üçüncü kez gerçekleştirilecek. Geleneksel hale gelen fuar bu yıl diğer yıllardan farklı olarak online platformda ziyaretçilerini ağırlayacak. Gün boyu sürecek dolu dolu programıyla dikkat çeken AYÖF’ün öğleden önceki bölümünde alanında uzman konuşmacılar Almanya yükseköğrenimine dair merak edilen eğitim, üniversite başvuru koşulları, öğrencilik, yaşam koşulları, IB ve GIB diploma programları gibi konularda bilgi verecekler. Programın öğleden sonraki bölümünde ise ziyaretçiler merak edilen tüm soruların cevaplarını paralel olarak gerçekleştirilecek 10 oturumda bulabilecek.

Almanya yükseköğrenimine dair uzman isimleri ve Almanya’nın önde gelen üniversitelerini ağırlayacak sanal fuarın konuşmacıları arasında ise İELEV Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Argun, İELEV Akademik Kurul Başkanı Prof. Dr. Ata Anıl, İELEV Eğitim Kurumları Genel Müdürü Burak Kılanç,  Almanya İstanbul Başkonsolosu Johannes Regenbrecht, Avusturya Başkonsolosu Gerhard Lutz, İsviçre İstanbul Başkonsolos Vekili Beat Schmid yer alıyor.

Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

YORUM YAZ