DEVA Partisi Tunceli İl Başkanı Mesut Tekin: “liseli gençlerimizi riske atmayalım”

02.03.2021 - Salı 19:45

Tüm illerde lise sınavlarının yüz yüze yapılmasıyla ilgili DEVA Partisi Tunceli İl Başkanı Mesut Tekin, “Liseli gençlerimizi riske atmayalım” dedi.

 Liselerde sınavlar yüz yüze yapılacak. Eğitimler internet üzerinden devam ederken sınavların yüz yüze yapılması özellikle öğrenciler açısından olumsuz karşılandı. Konuyla ilgili Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Tunceli İl Başkanı Mesut Tekin, yazılı bir açıklama yaparak, bu politikanın riski yükselteceğini dikkat çekti. Tekin açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Uzun zamandır çevrimiçi eğitim alan öğrenciler bir anda yüz yüze sınavlara zorlanmamalı. Halihazırda aldıkları eğitimin kalitesi düşmüşken, öğrencileri bir anda yüz yüze sınava zorlamak hem sağlık açısından hem de eğitim açısından olumsuzluklar yaşatacak. Tunceli’de kırsal kesimden birçok lise öğrencimiz de kent merkezine gelmek durumunda. Bu gelişme ailelerinin ve kendi sağlıklarının sakıncalı bir duruma girmesine neden olacak. Liseli gençlerimizi ve ailelerini riske atmayalım. Bu noktada yapılması gereken asıl işlem internet altyapısını güçlendirerek, kırsal kesimimizin daha etkin internet kullanmasına vesile olmaktır. Büyük bir nesli kaybetmek üzereyiz. Adımların çok daha dikkatli atılması gerektiğini düşünüyorum. Tunceli’de her gencimiz bizim için çok değerli.”

Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

YORUM YAZ