Enerjiye adanmış bir hayat; Taylan Karamanlı

03.03.2021 - Çarşamba 07:50

Yaptığı çalışmalar ile yatırım dünyasında adından söz ettiren, Türkiye, Avrupa ve ABD’de faaliyet gösteren global şirketleri yöneten Taylan Karamanlı, yıllar boyunca iş dünyasında edindiği sayısız tecrübe ile çalışmalarına devam ediyor. 

 

Orta Asya’nın en büyük güneş enerjisi santralini işleme sokmuş bir yatırımcı olan ve yaptığı işlerde hep en iyi olmayı hedefleyen Taylan Karamanlı, iş dünyasına yeni yatırımlar için araştırmalarını sürdürüyor.

Herkesin istediği yerde istediği gibi yaşaması için, temel ihtiyaç haline gelen enerjiyi üretebilmek için iş dünyasında yenilikçi vizyonuyla çalışmalar yapan Taylan Karamanlı, artık Fosil enerjinin dünyada sağlıklı olmadığını bunun yerine rüzgar ve güneşten enerji üretmenin insan yaşamı adına daha sürdürülebilir olacağının altını çiziyor.

KB Enterprises Limited’in kurucusu olan ve şimdi VTK Global İnvestments and Trading S.A ile yoluna devam eden Karamanlı, yaptığı yenilenebilir enerji projeleri ile iş dünyasında kendinden söz ettirmeye devam ediyor. Başarılı yatırımcı kendi hayatında da her zaman yaşam enerjisine önem veriyor. İş insanı kimliğinin yanında maceracı bir ruha da sahip olan Taylan Karamanlı, hayallerin yaşı olmaz diyerek; motorsiklet ile birçok ülke gezerken, bisiklet kültürünü önemseyen ve gitar çalan müzisyen kimliği ile de dikkat çekiyor. 

 

Taylan Karamanlı

 

Taylan Karamanli was born in 1968 in Istanbul, Turkey. He studied business management, specializing in marketing at Boğaziçi University. He managed multinational companies operating in the USA, Turkey and Europe. In 2011, he moved to Nur-Sultan, Kazakhstan and founded the company to build solar parks in Kazakhstan and across Central Asia. During the development of the solar power plant in Kazakhstan, he structured VTK Global in Switzerland to reach out to different projects all over the world. Mr. Karamanli is frequently invited as a guest speaker to events organized by governments and international banks.

 

“We wish to be a company delivering products and solutions just like we would be providing for our very own family. We strongly believe that when we work with passion, we will bring joy, health and prosperity our business”.

Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

YORUM YAZ