Figopara ve eLogo’dan stratejik iş birliği

02.03.2021 - Salı 20:00

Tedarikçi finansmanına aracılık eden FinTech girişimi Figopara ve şirketlerin dijital çözüm ortağı eLogo, e-fatura kullanıcılarının hızlı ve kolay finansmana ulaşması için güçlerini birleştirdi. Söz konusu iş birliğiyle 50 binden fazla tedarikçinin 750 milyon TL’den fazla finansman ihtiyacına aracılık edilmesi hedefleniyor. 

Firmaların işletme sermayesini genişletmek ve tedarikçi finansmanına aracılık etmek amacıyla kurulan FinTech girişimi Figopara, Türkiye’nin en çok tercih edilen özel entegratörü eLogo ile stratejik iş ortaklığına gitti. eLogo kullanan işletmeler Figopara aracılığıyla ihtiyaç duydukları finansmana özel oranlarla kolay, güvenilir ve hızlı bir şekilde ulaşabilecekler. Bu iş birliği sayesinde ilk çeyrekte 50 binden fazla tedarikçinin 750 milyon TL’den fazla finansman ihtiyacına aracılık edilmesi hedefleniyor.  

İŞ ORTAKLIĞI İLE HEDEF 1,5 MİLYAR TL’LİK FİNANSMANA ARACILIK ETMEK 

eLogo kullanıcılarının finansman ihtiyacına kolay, güvenilir ve hızlı bir şekilde aracılık etmekten memnuniyet duyduklarını ifade eden Figopara Kurucu Ortağı ve CEO’su Koray Bahar, “Özellikle içinde bulunduğumuz pandemi döneminde KOBİ’lerin ve şirketlerin finansmana erişimi en büyük sorunlardan biri olarak karşımıza çıktı. Biz de bu dönemde binin üzerinde KOBİ ve şirketin 1,5 milyar TL’lik finansmanına aracılık ettik. 2021 yılında ise 3 milyar TL’ye ulaşmasını hedefliyoruz. Gerçekleştirdiğimiz stratejik iş birliklerini de çok önemsiyoruz. İşletmelerin dijital dönüşüm süreçlerini yöneten eLogo ile gerçekleştirdiğimiz bu iş birliğiyle KOBİ’lere finansmana kolay, hızlı ve güvenilir bir şekilde ulaşmaları için platform sağlıyoruz. İş ortağımız on üç banka ile kullanıcılarımıza en iyi oranları sağlıyoruz. Seçilen banka teklifiyle tahsilat hızlı bir şekilde gerçekleştirilirken, tüm başvuru sürecinin dijital olarak yapılması işlemlerin daha da hızlı sonuçlanmasını sağlıyor. Gerçekleştirdiğimiz bu iş birliği ile 2021 yılının ilk çeyreğinde 50 binden fazla tedarikçinin toplam 750 milyon TL’den fazla finansman ihtiyacına aracılık etmeyi hedefliyoruz” dedi.

“İŞLETMELERİN NAKİT AKIŞLARINI İYİLEŞTİRECEK FİNANSAL İŞ KÖPRÜLERİ KURUYORUZ”

Figopara ile iş birliğini değerlendiren eLogo Genel Müdürü Başak Kural şunları söyledi: “eLogo olarak özel entegratörlük hizmetlerimizle birlikte pazarda ihtiyaç duyulan finansal e-servis çözümlerimiz ve açık bankacılık hizmetlerimiz ile müşterilerimizin iş süreçlerini dijitalleştiriyoruz. İşletmeler pandemiyle beraber bazı zorluklarla karşı karşıya kaldı. Özellikle nakit akışı listenin başında diyebiliriz. Bu bağlamda pandemi sürecinde işletmelerin nakit akışlarını iyileştirecek çözüm ve entegrasyonları da önceliklendirdik. Gerçekleştirdiğimiz Figopara iş birliğimiz ile amacımız müşterilerin nakit akışlarını iyileştirebilecek finansal kaynaklara hızlı ve en az eforla erişmesini sağlamak. eLogo olarak son dönemde birçok yeniliğin yaşandığı finansal e-servisler alanında müşterilerimizin hayatını kolaylaştıracak ve verimliliklerini artıracak yenilikçi servisler üzerinde çalışmaya devam edeceğiz.”

 

 

Figopara hakkında:

Figopara, firmaların ihtiyacı olan işletme sermayesini genişletmek amacıyla kurulmuş bir tedarikçi finansmanı platformudur. Figopara, Türkiye’nin öncü finansal teknoloji şirketlerinden Foriba tarafından firmaların ihtiyacı olan işletme sermayesini genişletmek için kurulmuştur. Foriba’nın kurucuları Ahmet Bilgen ve Koray Gültekin Bahar tarafından 2016 yılında kurulan Figopara’nın yatırımcıları arasında Revo Capital, Dünya Bankası ve Endeavor Catalyst bulunuyor. 1,5 yılda 1000’den fazla tedarikçi üyeye ulaşan Figopara, Türkiye’nin önde gelen on bankası ile çalışmakta olup, temmuz sonuna kadar yeni katılacak bankalarla birlikte 16 banka ve 10 dan fazla finansör kuruluş ile çalışmayı hedefliyor. 

Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

YORUM YAZ