GoDaddy, web sitenizi güncellemenin online işletmenizin büyümesine nasıl yardımcı olabileceğini açıkladı

25.03.2021 - Perşembe 16:00

Günümüzün gittikçe daha da dijitalleşen dünyasında online bir varlığa sahip olmanın önemini vurgulayan GoDaddy, web sitelerini güncellemenin küçük işletme sahipleri ve girişimciler için mevcut kitlelerinin ilgisini çekmeye ve müşteri tabanlarını büyütmeye yardımcı olabileceğini belirtti.  

Dünyanın dört bir yanındaki girişimcilerin online dünyada başarılı olması için gerekli araç ve yardımı sunan GoDaddy (NYSE: GDDY), web sitelerini güncellemenin, küçük işletme sahipleri ve girişimciler için bir web sitesi kurmak kadar önemli olmasının nedenlerini paylaştı.  GoDaddy, web sitesi sahiplerinin mevcut veri analiz araçlarını kullanarak web sitelerinin performanslarını ölçebileceklerini ve web siteleri için hedefledikleri sonuçları göremiyorlarsa güncelleme yapma zamanının gelmiş olabileceğini belirtti. 

 

GoDaddy Türkiye ve MENA Kıdemli Bölge Direktörü Selina Bieber konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Bir web sitesi, küçük işletmelerin internette bulunabilmelerinin, bulunduktan sonra da ziyaretçilerine onlar için ne yapabileceklerini açıklayabilmelerinin harika bir yolu. İşletmeler gelişmeye devam etmek için sürekli olarak kendilerini yenilediklerinden, bunu online varlıklarına da yansıtmaları önemli. Bunun, web sitesinin tasarımını baştan aşağı yenilemek gibi büyük ve göz korkutucu bir proje olması gerekmiyor; görselleri ve ürün açıklamalarını güncellemek veya ürün ve hizmetlerinizin nasıl kullanılacağını ile ilgili tavsiyeler paylaşmak için bir blog eklemek ya da erişiminizi artırmak için sosyal medya hesaplarınıza bağlantı paylaşmak gibi basit ve hızlı güncellemeler yapabilirsiniz. İşletmelerin, web sitelerini yeni ve güncel tutmanın, müşterilerine işletmeleri hakkında güncel bilgiler sağlamak için önemli olduğunu unutmamaları gerekiyor. GoDaddy Web Siteleri + Pazarlama Araçları, bir online varlık oluşturmanın yanı sıra işletmeniz büyüdükçe online varlığınızı güncel tutmayı da kolaylaştırıyor.” 

 

GoDaddy’nin, işletmelere web sitelerini güncellemelerine yardımcı olacak önerileri şöyle: 

 

Arama motoru görünürlüğünüzü artırmak için anahtar kelimelerinizi güncelleyin 

İnsanlar ürünlerinizi ve hizmetlerinizi internette aradıklarında web sitenizin arama motorlarında görünür olması önemlidir ve bunun için Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) planlaması yapmak gerekir. SEO çalışmalarının bir kısmı web sitenizi kurduğunuz platform ve hosting ile ilgili olsa da, kendiniz yapabileceğiniz site içi çalışmalar da mevcut. Örneğin, web sitenizde işletmenizle alakalı anahtar kelimeler kullanabilirsiniz. Buna ek olarak sitenizin tamamında ilgi çekici, kaliteli görseller kullanın ve açıklamalarında da ilgili anahtar kelimelere yer vermeyi unutmayın. GoDaddy Arama Motoru Optimizasyonu gibi araçlar ilgili anahtar kelimeler önererek, arama motoru sıralamanızı izlemenize imkan sağlayarak ve Google Benim İşletmem kaydınızı yapmanızı ve güncellemenizi kolaylaştırarak bu süreçte size yardımcı olabilir ve yol gösterebilir. SEO çalışmalarınızı genişletmenin ve web sitenizi ziyaretçileriniz için taze tutmanın başka bir yolu da web sitenize bir blog bölümü eklemek. GoDaddy Hazır Web Sitesi gibi araçlarla bunu kolayca yapabilirsiniz. Web sitenizde blog olması, arama motorları tarafından ek bir değerli içerik olarak algılanır. 

  

Web sitenizin yüklenme süresini iyileştirin 

Google’ın bir web sitesi için önerdiği yüklenme süresi, dünya çapında web sitelerinin ideal yüklenme süresi olarak kabul edilen 2 saniyedir. Bu nedenle farklı cihazlarda yüklenme süresini optimize edecek bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olacak araçlar sağlayan, güvenilir bir hosting sağlayıcısı seçmek önemlidir. Örneğin, GoDaddy Hazır Web Sitesi, aynı anda farklı cihazlar için optimize edilmiş bir web sitesi kurmanıza olanak tanır, böylece web siteniz hem bir dizüstü bilgisayarda hem de mobil ve akıllı telefon gibi cihazlarda iyi çalışır. GoDaddy, ayrıca daha işlevsel ve gelişmiş bir tasarıma sahip web siteleri arayanlar için WordPress Hosting planları da sunar. Bu planlar yüzde 99,9 çalışma süresi ve para iadesi garantisi, yüzde 50 daha hızlı yüklenme süreleri için CDN Artırma özellikleri ile birlikte gelir, böylece web sitenizin hızlı yükleneceğinden emin olabilirsiniz. Web sitenizde e-ticaret özelliği de sunmak istiyorsanız, GoDaddy WordPress E-ticaret Hosting planına göz atabilirsiniz. 

 

Müşteri yorumları eklediğinizden emin olun  

Birçok tüketici, alışveriş yapmadan önce ürün ve hizmetleri internette araştırır. Bu araştırma sonucunda web sitenize geldiklerinde, sizinle iş yapan insanların iyi deneyimler yaşadığını görmek satın alma kararları için faydalı olabilir. Bu nedenle web sitenize hizmetlerinizden memnun kalan müşterilerinizin yorumlarını eklemek iyi bir fikir olabilir. GoDaddy’nin hem Hazır Web Sitesi hem WordPress Web Siteleri planlarında, bir müşteri yorumu bölümü oluşturmak için farklı widget’lar ve formlar bulunur. Bu bölümü doldurmak için mevcut müşterilerinizle iletişime geçebilir ve sizinle ve işletmenizle yaşadıkları deneyimler hakkında birkaç cümle paylaşmalarını isteyebilirsiniz.     

GoDaddy, Türkiye’deki küçük işletmeler için online varlıklarını oluşturmalarını sağlayacak, kolay kullanılabilir ve uygun maliyetli dijital araçlar sunuyor. Ürün ve hizmetleri arasında alan adı kaydı ve Hazır Web Sitesi’nin yanı sıra hosting, Yönetilebilir WordPress, online güvenlik, online pazarlama ile e-posta ve Office üretkenlik araçları yer alıyor. 

Küçük işletme sahipleri ve girişimciler pandemi sürecinde “yeni normal”e alışmaya çalışırken GoDaddy telefon ve canlı sohbet üzerinden Destek Ekibi ile kişisel destek sunmaya devam ediyor. 

Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

YORUM YAZ