GREYDER İLE KADINLARIN AYAK SESLERİ HER YERDE DUYULUYOR…

05.03.2021 - Cuma 10:00

2018 yılından bu yana 8 Mart Dünya Kadınlar Günü iletişiminde “Kadının Ayak Sesleri” temasıyla yola çıkan Greyder, bu yıl da başarılı, kendi hikayelerini yazan, ilham veren kadınların seslerine kulak veriyor.

Hayatımızın gerçeği olan cinsiyet eşitsizliği gibi konulara eleştiri getirirken; bunu güçlü ama pozitif bir üslupla yayarak, toplumda kadın, erkek, genç, yaşlı herkesin empati kurabileceği bir dille sunuyor; umut ve cesaret veriyor.

 

Cinsiyet Eşitliği Evde, Dilde, İlk Adımda Başlıyor

2020 yılında yayınlanan Cinsiyet Eşitliği Evde Başlar filmi ile toplumdaki cinsiyet ayrımcılığından kurtulmanın önce ailede, evde başladığına değinerek; hem ailelerin, hem de kız çocuklarının   “erkek oyunu, erkek sporu, erkek mesleği” kalıplarından sıyrılmaları gerektiğinin altını çizen Greyder; 2021 yılı için hazırlanan Dilde Cinsiyet Eşitliği filmi ile belki de fark etmediğimiz ama hemen hemen herkesin diline yerleşmiş olan “Kadın Pilot, Kadın Sürücü, Kadın Doktor” kavramlarının aslında bizleri birer ayrıma götürdüğüne işaret ediyor.

“Mesleklerin cinsiyeti olmaz; uzmanlığı, deneyimi, ustalığı olur.” diyen Greyder, her alanda uzmanlığa imza atan kadınların arkasında duruyor; kadının ayak seslerini dünyaya duyuruyor.

Greyder modayı sahiplendiği noktada, gerek herkese hitap eden koleksiyonlarıyla, gerekse tüm birimlerinde kadın istihdamına önem vererek, bu anlamda kararlı adımlar atıyor; cinsiyet eşitliğinin var olduğu mutlu dünya hayaline Greyder Stili ile katkı sunuyor.

Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

YORUM YAZ