Haydi Çocuklar Oynayalım, Sevinelim

08.03.2021 - Pazartesi 11:30

Depremzede çocuklara oyuncaklar dağıtarak moral vermek istediklerini ifade eden Dekan Prof. Dr. Takımcı, “Yaşanan büyük İzmir depreminin ardından İzmir, psikolojik açıdan büyük bir toplumsal travma geçirdi. Evleri zarar gören pek çok vatandaşımız oldu. Tabi ki hayata yeniden başlamak zorunda kaldılar. Devletimiz insanlarımıza,  kentimize sahip çıktılar. İzmir konteyner kentte depremde evleri zarar gören aileler barınıyor. Depremden sonra her zaman onların yardımına devam etmemiz gerekiyor. O ailelerin çocuklarına Dekan yardımcımız ve öğrencilerimizle oyuncak dağıttık. Sadece deprem dönemi değil bu sorunlar devam ettiği sürece onların her zaman yanındayız.  Her konuda destek vermemiz gerektiğini düşünüyoruz. Kalbimiz, gönlümüz ve yüreğimiz onlarla” dedi

 

“Çıkış amacımız farkındalık sağlamak ve moral olmak”

 

Projenin çıkış amacından bahseden Doç. Dr. Dirik, “Deprem bitti belki ama etkileri devam ediyor. Onun içinde öğrencilerimizle konuşarak, farkındalık sağlamak ve oradaki çocuklarımıza moral vermek amacıyla yola çıktık. Depremzede çocuklarımız için yüksek lisans öğrencilerimizle bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdik. Bu bağlamda yüksek lisans dersimi alan öğrencilerle gönüllü olan kişilerden ve firmalardan oyuncak teminini sağladık ve oyuncak dağıtımını yaptık” şeklinde konuştu.

 

Konteyner kentte kalan aileler hakkında bilgi veren Bayraklı Geçici Konaklama Merkezi Konteyner Kent Yönetim Merkezi sorumlusu Yaşar Cihan Ünal ise  “Burada 228 aile var. 667 kişi burada yaşıyor. Yaklaşık ilk orta ve lise çağında 93 öğrencimiz var. Öğrencilerimizin 35’i ilkokula,  36’sı ortaokula,  22’si ise liseye gidiyor. Tüm öğrencilerimize tabletler dağıttık. Okul döneminde derslerine EBA destek noktasında yardımcı oluyoruz” dedi. Dekan Prof. Dr. Takımcı ve Kızılay Sorumlusu Efe Keleş de ilerleyen eğitim dönemlerinde öğrencilerle afet bilinci eğitimlerine yönelik projeler yapılabileceğini ifade etti. 

Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

YORUM YAZ