Köylüler bir haftadır su sıkıntısı yaşıyor

30.06.2021 - Çarşamba 21:15

Edirne Lalapaşa Süleyman danışment Köyü 21. Yüzyılda bir haftadır su sıkıntısı çekiyor. Yaşanan su sıkıntısı sonrasında İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, köye giderek yerinde incelemelerde bulunup köy halkı ile biraraya geldi.

Başkan Demir, su kuyularının bulunduğu alanı, su deposunu ve isale hattını gezerek yaklaşık bir haftadır su sıkıntısı çekildiğini teyit etti.

Daha sonra açıklamalarda bulunan başkan Demir, "Eski bir Alt yapı firma Sahibi olarak tecrübemizi de içine katarak sıkıntının  kuyulardan su deposuna su basan pompanın bozuk, suyun yetersiz olduğunu,(gittiğimiz gün pompanın yapıldığını köyün muhtarından ve azasından öğrendik.) Ayrıca ishali hattının randımanlı çalışması için hat üzerinde konması gereken vantuz ve talihe  vanalarının eksiklik olduğunu gördük. Zaman zaman suyun kesilmesi ile hatta olan hava sıkışması sonrası yüksek noktalara suyun çıkmadığını öğrendik. Tabiki bu bir  fizik kuralı “suyun doldurmadığı yeri hava,havanın doldurmadığı yeri su doldur.” gerçeği ile hareketle “Koç başı dediğimiz olayın yaşanmaması İçin behemehal isale hattı üzerinden havanın oluşmaması İçin Vantuz ve tahliye Vanası konuşması elzemdir" dedi.
 

 

DANİŞMENT KÖY SAKİNLERİ ÜVEY EVLAT MI?
 

Başkan Demir ayrıca Tatarlar köyü yolu ile irtibatlı olan köy yolunun bozuk olmasından dolayı yapılan şikayetler üzerine yola giderek incelemelerde bulundu. Demir," Çukurlar,toz toprak içinde Tatarlara vardık. Burdan yetkililere sesleniyorum Allah aşkına Süleyman Danişment köy sakinleri üvey evlat mi ?Edirne Valimizin ve il özel idaresinin duyarlı davranacağını umuyor Edirne’deki tüm olumsuz ve eksiklerin yapıcı manada takipçisi olacağımıza söz veriyorum" şeklinde konuştu.

Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

YORUM YAZ