Kullar futbol sahasının zemin işleri yapılıyor

02.03.2021 - Salı 21:40

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi spora ve sporcuya verdiği önem doğrultusunda kent genelinde spor tesisleri yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda Kullar spor tesislerine FIFA standartlarında yapılan futbol sahasında ki çalışmalar hummalı bir şekilde sürdürülüyor.

 

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Spor alanlarını sadece kent merkezlerine değil kırsal alanlara da kazandıran Büyükşehir Belediyesi, Başiskele İlçesi Kullar spor tesislerine FIFA standartlarında futbol sahası yapıyor. Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığınca yapılan çalışmalarda 105 x 71 metre sentetik çime sahip olacak. Devam eden çalışmalar kapsamında sahanın parapet betonarme duvarı tamamlandı. 6 adet aydınlatma direği için kazı yapıldı. Sahanın drenaj çalışmaları için mucur ve drenaj boruları alana getirildi.

 

ZEMİN İYİLEŞTİRİLİYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekiplerince yapılan çalışma kapsamında sert zemin olacak alanlarda genel olarak reglaj çalışmaları yapıldı. Reglaj çalışmaları kapsamında zemindeki yumuşak malzeme kaldırılarak yerine stabilize malzeme serildi.

Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

YORUM YAZ