Lezita, Gulfood 2021’de Sektör Devleriyle Buluştu

02.03.2021 - Salı 20:00

Türkiye beyaz et sektörünün önde gelen markalarından Lezita, yenilikçi ürünlerini dünyanın en önemli gıda fuarlarından biri olan Gulfood 2021’de gıda profesyonelleri ile buluşturdu. Lezita’nın yeni kova ürünleri fuarda büyük ilgi gördü.   

 

Türkiye piliç eti ve ileri işlenmiş yenilikçi ürünler pazarının en büyük oyuncularından biri olan Lezita, bu yıl 26. kez düzenlenen Gulfood 2021’de yenilikçi ürünlerini dünyaya tanıttı. Yılın ilk ve tek canlı, yüz yüze yiyecek ve içecek tedarik etkinliği Gulfood 2021, 21-25 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirildi. Bir etkinliğe katılmak için dünyanın en güvenli şehri seçilen Dubai’de yüksek güvenlik önlemleri ile düzenlenen fuara 85 ülkeden 2.500 firma katıldı. 

 

Farklı ülkelerdeki satışları için ilgili pazarın gereksinim ve tüketim trendlerine göre ürün ve iş planı geliştiren Lezita fuarda, pandemi ile değişen tüketici talep ve ihtiyaçları doğrultusunda sunduğu ürünlerini dünyaca ünlü şef ve gıda devlerine tanıttı. Lezita’nın yeni kova ürünleri fuarda büyük ilgi gördü.   

 

“Yurtdışında büyüme hedefimizi sürdüreceğiz”

2021’de yurtdışındaki hedeflerini daha da büyüttüklerini belirten Lezita Genel Müdürü Mesut Ergül, “Tüketicinin değişen talep ve ihtiyaçlarını anlayan ekibimiz, bu doğrultuda uygun çözümler sunan yenilikçi ürünlerimizle bu yıl pandemiye rağmen birçok ülkede önemli başarılar elde ettik. HORECA sektöründeki satışlar azalsa da doğru planlamalarla perakende kanalındaki payımızı artırdık. Gulfood gibi organizasyonlarda, ülkemizi en iyi şekilde temsil ederken yurtdışında daha büyük hedeflere ulaşmak için de önemli fırsatlar elde ediyoruz. Körfez ülkelerinde kurumsal bayilikler ile oluşturduğumuz altyapının da katkılarıyla büyüme hedefimize emin adımlarla ulaşacağız”  diye konuştu. 

 

Hedef Çin ve Birleşik Krallık 

Lezita 2020 yılında Türkiye’nin yaptığı ileri işlem ihracatının yaklaşık yüzde 60’ını gerçekleştirdi. Türkiye’nin Körfez Ülkelerine yaptığı piliç ihracatının yüzde 30’unu gerçekleştiren Lezita, 2021 yılı içerisinde Çin ve Birleşik Krallık pazarlarına lisans alarak girmeyi hedefliyor.

Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

YORUM YAZ