Müşteri Bulma Sanatı Kitap Oldu

02.03.2021 - Salı 21:10

Alışılagelmiş iş kitaplarından faklı olarak iki farklı formatta kaleme alınan Müşteri Bulma Sanatı B2B Pazarlama, isteyene iş kitabı, isteyene roman formatında okunabilme özelliği taşıyor.

 

Uygulama örnekleri yer alıyor

''Günümüzde şirketler hiç olmadığı kadar satış odaklı, pazarlamanın faydası çoğu zaman 'satış olduysa başarılı, olmadıysa başarısız' olarak ölçümlenmek isteniyor.'' diyen Recep Akbayrak, böyle bir çağda nasıl pazarlama yapılabileceğini uygulama örnekleri eşliğinde anlatıyor.

 

İç pazar ve ihracat için pazarlama

ST Kitap Yayınevi imzasıyla yayımlanan Müşteri Bulma Sanatı B2B Pazarlama, bir yandan müşteri bulmak için pazarlama yaparken, diğer yandan marka yatırımı da yapmanın inceliklerini anlatıyor. Kitapta hem yurt içi pazarlama hem de ihracat için pazarlama ayrı ayrı örneklerle anlatılıyor.

 

Sektörel odaklanma sistemi

Recep Akbayrak, 21 yıldır sürekli geliştirdiği sektörel odaklanma sistemini 'Müşteri Bulma Sanatı' kavramı üzerinden anlatıyor. Akbayrak, ''Müşterinin satın alma tercihleri ne kadar değişirse değişsin, sektörel odaklanma sisteminin yine de uygulanabileceğini'' söylüyor.

 

Kitabın kendisi de pazarlama örneği olacak

''Müşteri Bulma Sanatı’nın, Türkiye’de tüm zamanların en çok satan pazarlama ve satış kitabı olma hedefiyle yayımlandığını söyleyen Akbayrak, ''Bu hedefin tutması için nasıl bir pazarlama kurgusu yapılacağını ve sonuçlarının neler olacağı hakkında basına düzenli bilgi verileceğini.'' belirtti.

 

 

 

Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

YORUM YAZ