Pandemide insan sağlığını önceliğine alan şirketler kazandı

29.04.2021 - Perşembe 10:30

Koronavirüs salgınıyla birlikte tedarik zincirlerindeki kopma, dijitalleşme, uzaktan çalışma modeli, teknik altyapı ihtiyaçları gibi nedenlerle iş yapış biçimleri tümüyle değişti. Değişimlere uyum sağlayamayan şirketler finansal anlamda zorluk yaşarken, proaktif adımlar atan kurumsal yapılar küresel pandemi krizinden güçlenerek çıktı. Dinçer Lojistik, değişime hızlı ayak uydurma kabiliyeti ve güçlü teknolojik altyapısı ile lojistik sektörünün parlayan yıldızı oldu.

 

İçinde bulunduğumuz dönem hem ekonomik hem de sektörel anlamda son derece zorlayıcı olsa da 2020 yılını önemli başarılara imza atarak kapatan Dinçer Lojistik, bir önceki yıla göre yüzde 65 oranında büyüdü. 1.000 kişilik organizasyonel yapıya ulaşan Dinçer Lojistik, hizmetlerinde sağlık faktörünü ön plana alarak Eylül 2020’de Güvenli Hizmet Belgesi almaya hak kazandı. 

 

“Hizmet kalitemizden taviz vermedik”

 

Pandemi öncesinde olduğu gibi pandemi döneminde de hizmetlerinde herhangi bir aksama olmadan ve hizmet kalitesinden hiçbir taviz vermeden süreci yönettiklerini vurgulayan Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, insan sağlığını merkeze koyarak salgının yarattığı değişime tüm boyutlarıyla uyum sağladıklarını dile getirdi.  Dinçer, “Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilmesiyle hızlı adımlarla önlemlerimizi aldık. Çalışanlarımızın sağlığı her zaman olduğu gibi birinci önceliğimiz oldu. Tedarik zincirinde aksama olmamasını ve iş sürekliliğinin sağlanmasını amaçladık. Gerek teknik gerekse organizasyonel altyapımızı sürece uyumlu hale getirdik.” olarak ifade etti.

 

“Tüm süreçlerimizi uzaktan çalışma modeline uyarladık”

 

Dinçer Lojistik’in gelişmiş teknik alt yapısı sayesinde, uzaktan çalışma modeline tam entegrasyon sağladığını dile getiren Mustafa Dinçer, “Üst yönetim kadrosu hariç merkez ofiste çalışan beyaz yaka personellerimizin tamamı, Haziran 2020’ye kadar evden çalıştı, sonraki süreçte ise personellerimiz ekipler halinde, dönüşümlü olarak ofislerimizde çalışmaya başladı. Hiçbir aksaklık yaşanmadan tüm süreçlerimizi evden yönetebiliyoruz. Operasyon ekiplerimiz ise tüm önlemleri alarak, iş hacmine ve operasyonun büyüklüğüne göre vardiyalara ayrılarak hizmet veriyor. İş sürekliliğimizi aksatmadan çok az vaka sayısı ile sürecimiz kontrol altında” açıklamasında bulundu.

Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

YORUM YAZ