Serdar Coşkun'un Yeni teklisi boşver tüm dijital platformlarda

03.05.2021 - Pazartesi 12:30

Özgün tınıları duygusal sesiyle birleştiren Serdar Coşgun’un, sevginin yayılmasını dilediği Alim Yapım etiketiyle çıkan “Boşver” isimli yeni teklisi tüm dijital platformlarda yerini aldı. 

 

Elinde bağlamasıyla geleneksel ezgilerin izinde türküler söyleyen Serdar Coşgun, bu defa yeni ve farklı bir şarkıyla kulakların pasını silecek. Sanatçı Ezgi’ye, müziği Selim Topsakal’a ait olan ”Boşver”, Serdar Coşgun’un eşsiz yorumuyla dinleyicisiyle buluşuyor.  

Şarkıda “Bir niyaz olur mu? Sevmeler yerinde sayarken” diyen Serdar Coşgun, sevgi için harekete geçilmesi gerektiğinin, sevginin o zaman yükselip çoğalacağının altını çiziyor. Coşgun ayrıca, sevgi ile gönülden dilek dilemenin daha güçlü olacağını belirtiyor. 

Müziğe ilgisi çok erken yaşlarda başlayan sanatçı, geleneksel türküleri seslendirerek Anadolu kültürünün unutulmaması gerektiğini vurguluyor. Yeni teklisinde bir yanda piyano, bir yanda kopuz ile doğu batı sentezi yaparak müziğin evrenselliği içinde kültürleri birbirine kavuşturuyor. Serdar Coşgun, müzikteki söylem çeşitliliğini ön plana çıkartarak ses rengiyle dinleyicileri derinden etkiliyor. 

Vuslat dizisinde, Kadir Doğulu ile beraber “Zahit Bizi Ta’n Eyleme” türküsünü seslendirerek tanınan Serdar Coşgun, hemen ardından “Hercai Gönlüm” teklisi ile müzik platformlarında yerini aldı. Çalışmalarına ara vermeden devam eden Coşgun, Kadir Doğulu’nun kajon çalarak eşlik ettiği “Arap Atı Gibi Sallar Başını” adlı bir başka türküyü seslendirdi. “Yola Revan” teklisiyle de geleneksel parçalara getirdiği yorumlarla beğeni toplayan Coşgun, bu defa dinleyicilerinin karşısına  “Boşver” isimli son çalışmasıyla çıkarak eskiyi ve yeniyi harmanlıyor.  

 

 

SERDAR COŞGUN-BOŞVER

PARÇA KÜNYE

Yapım: Alim Yapım

Süpervizör: Uğur Yılmaz

Söz: Ezgi Otmanoğlu

Müzik: Selim Topsakal

Aranje: Zafer Karayazgan

Mix-Mastering: Selim Topsakal

Piyano: Zafer Karayazgan

Kopuz: Velican Sağun

Perküsyon: Velican Sağun

Vokal Koçu: Uğur Yılmaz

Stüdyo: Çınar Records

Yönetmen: Alim Yapım/Aytek Köroğlu

ŞARKI SÖZLERİ

Acı hiç sevilir mi?

İnsan kalbine kahır olurken

Bir niyaz olur mu?

Sevmeler yerinde sayarken

 

Bir sebep çok da neden

Ah bizi kahreden

Anlaşılması zor kaderimin

Sebebi senden

 

Seni sevmelerim tükendi sanki

Boşver,boşver

Yok olmak gibisin sen neden?

Ses ver,ses ver

Birinin ahı tutar da yoluma 

Koş gel,koş gel

Yeniden seversem giderim artık

Kederimden yeter

Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

YORUM YAZ